Все про роботу українців за кордоном

Українці за кордоном

  • Скільки українців працює за кордоном

    Спочатку наведемо статистику.

    Згідно даних Міністерства соціальної політики, у 2019 році близько 3 300 000 українців працювало за кордоном.

    Якщо вірити словам Якова Смолія, екс-очільника Національного банку України, у 2020 ковідному році, попри всі обмеження, 3 000 000 українців поїхали працювати за кордон.

    У 2021 році, згідно досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень, за кордоном заробляли близько 3 000 000 українців.

    Отже, з урахуванням даних різних джерел, можна стверджувати, що біля 3 000 000 українців щороку виїжджають за кордон на заробітки.  

    Україна - лідер у Європі за кількістю працездатного населення, що трудиться за кордоном.

    Що цікаво, в Україні нині працює більше 1 000 офіційних ліцензованих агенції з працевлаштування за кордоном. Вони подають звітність про кількість працевлаштованих. Наприклад, у 2020 році офіційно знайшли роботу за кордоном 86 000 українців. Це близько 3% від усіх трудових мігрантів. Решта – це люди, які різними неофіційними шляхами знаходять роботу, та на свій страх і ризик їдуть заробляти гроші.

    За даними Реєстру фізичних осіб – платників податків, у 2019 році 11,3 мільйона громадян отримували офіційну заробітну плату. Майже 11 мільйонів зовсім не мали офіційного доходу. Плюс в Україні офіційно є понад 11 мільйонів пенсіонерів.

    Тож, можна зробити прості висновки: на сьогодні біля 15% населення України у трудовому віці працює за кордоном.

    За даними соціологічної групи «Рейтинг», 50% людей їдуть за кордон працювати задля задоволення мінімальних потреб сім’ї. Тобто – їдуть, аби прогодувати свої сім’ї, вивчити дітей, забезпечити себе житлом.